Четвер, 25.04.2024, 15:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту


ФРЕДЕРІКСИ-МАРАЗЛІ, барони (Російська імперія).

Щит розсічений на золотий і зелений, з малим щитком в серці. Щиток поділено вертикально на чорний та золотий колір, посередині на червоній хвилеподібній основі кругла зубчата вежа з відкритими воротами та двома вікнами, що увінчана півмісяцем ріжками догори, з боків два грецьких хрести; все це змінних з полями кольорів. В золотому полі розкрите чорне орлине крило; в зеленому полі золотий кадуцей в стовп, оздоблений срібними крилами та оповитий зміями того ж металу.
Щит увінчаний баронської короною, над якою - два співобернених коронованих шолома.
Клейнод першого шолома -  п’ять чорних страусових пір’їн, на них золота шестипроменева зірка; клейнод другого шолома - три страусових пера: середнє золоте, праве зелене, ліве чорне.
Намет: від правого шолома чорний із золотим підбиттям, від лівого - зелений, підбитий сріблом.
Щитотримачі - два зелених дракони з червоними головами, крилами та хвостами, із золотими очима та язиками. Девіз: "Честь паче почести" золотим по чорному.

Примітка: Високо затвердженим 10.12.1908 положенням Першого департаменту Державної ради дозволено барону Георгію Володимировичу Фредеріксу прийняти прізвище і герб засновника майоратного маєтку таємного радника Григорія Маразлі і іменуватися надалі бароном Фредерікс-Маразлі.
Оскільки ніяких відомостей про складання герба барона Г.В. Фредерікса-Маразлі дослідниками виявлено не було, нами був складений гіпотетичний з'єднаний герб. У своїй роботі ми керувалися прецедентним методом, як властивим геральдиці взагалі, і намагалися максимально можливо наблизити отриманий результат до того гербу, який могли б скласти співробітники Гербового Відділення Герольдії. Нами були виявлені тільки два приклади затверджених гербів подібного до наведеного з'єднання: герб баронів дю-Буа-де-Роман-Кайсарових (СДГ, II) і герб барона Гершау-Флотова (ЗГ, XVI). Досліджуючи позначені герби, ми дійшли висновку, що при з'єднанні існуючого баронського і згаслого не-титулованого родів герб останнього містився на серцевинному щитку, а герб першого займав ординарні поля щита (і міг бути доповнений аугментаційними елементами або перекомпанований); шолом згаслого роду, разом з властивим йому наметом і клейнодом, містився з геральдичного боку, шолом існуючого роду - з не-геральдичного.
В даному випадку, окрім зазначених вище особливостей, нам довелося піти на гіпотезацію: в затвердженому гербі баронів Фрідріксів (ЗГ, I) відсутня вказівка на шолом і клейнод, у зв'язку з чим ми запозичили зазначені елементи з герба графа В. Фредерікса (ЗГ, XIX ), складені, втім, цілком стандартно. Щитотримачі і девіз перенесені з герба Маразлі без змін за відсутністю таких в гербі баронів Фрідріксов.

Укладач і виконавець представленої версії - С. Шелудько.

Повернутися до змісту.